Aktualności

27-05-2012

Colourful w Art&Bussines

COLOURFUL: Ubierz się w kolor

COLOURFUL to lekarstwo na szarość, nudę, zwyczajność. To ucieczka od codzienności w świat pełen barw, magii, dziecięcych marzeń. To sposób, by wyróżnić się z tłumu, by otoczyć się kolorem i mieć pewność, że to, co posiadamy, jest jedyne w swoim rodzaju.

 

Oferta COLOURFUL obejmuje ręczne malowaną odzież: jedwabne i bawełniane ręcznie malowane koszulki i krawaty oraz wykonywanie zleceń indywidualnych według wskazówek, życzeń klientów, jak i dostosowywanie już posiadanych wzorów do oczekiwań zamawiających. Indywidualne zamówienia wykonywane są na produktach firmowych, bądź na odzieży dostarczonej przez klienta.

Produkty tworzone są w zgodzie z naturą, wykonywane jedynie z naturalnych materiałów (100% jedwab i 100% bawełna) oraz ekologicznych farb. Każdy oferowany w sklepie COLOURFUL wzór jest niepowtarzalny, gdyż rysunki wykonywane są odręcznie, nie przy użyciu szablonów.

COLOURFUL istnieje od od stycznia 2011 roku. Jednak projektantka i założycielka marki, Marzena Osińska, malowała na odzieży znacznie wcześniej – dla siebie, z potrzeby posiadania czegoś innego, oryginalnego, otoczenia się kolorem. Od początku zależało jej, by tworzyć coś niepowtarzalnego – coś, czego nie można znaleźć na sklepowych półkach. Chciała umożliwić innym przeniesienie ich osobistej wizji na odzież, ale nie w postaci zwykłego nadruku, a poprzez namalowanie danej wizji bez użycia szablonów. To pragnienie oraz jej głowa pełna pomysłów doprowadziły do założenia firmy.

COLOURFUL jest spełnieniem marzeń projektantki. Maluje, a jednocześnie to, co stworzy, praktyczne wykorzystuje. Praca jest równocześnie jej pasją i dlatego nigdy jej nie męczy, nawet jeśli oznacza poświęcenie na nią całego czasu, jaki ma. Pomysły pojawiają się w głowie Marzeny nieustannie, dlatego gdy wykonuje jeden projekt, już myśli o następnym. Nie wie, co ją najbardziej inspiruje. Jak sama mówi, „mam je po prostu w nieograniczonej ilości i obawiam się tylko, czy wystarczy mi materiału na wszystkie”.

Projekty od kroju do pomalowania są pomysłem projektantki. „Stawiam na prosty fason, bo to rysunek na zdobić odzież, a nie krój przyćmiewać rysunek.” Jeśli chodzi o formę, jest ona zwolenniczką minimalizmu, prostoty, a zarazem kontrastów, wprowadzanych z wyczuciem. Łączy to, co delikatne, zwiewne i bardzo kobiecie (jedwab, cienka bawełna) z rysunkami, które są bardzo wyraziste, z mocnym konturem, kolorowe, pogodne, nawet zabawne. „Zależy mi, by był w projektach znalazł się lekki kontrast między takim bardzo kobiecym, seksownym, eleganckim jedwabiem i dziewczęcym, zabawnym, wręcz przesyconym kolorem wzorem. Stąd nazwa marki.”

Jeśli chodzi o wykonanie, projektantka jest perfekcjonistką. Każdy rysunek musi być w pełni dopracowany, nie dochodzi do nanoszenia jakichkolwiek poprawek. Widoczna ma być jakość nie tylko samego rysunku, ale i materiału. Dlatego Marzena maluje jedynie na naturalnych tkaninach. Sama wybiera i kupuje materiały. Ubrania, na których maluje, nie są kupowane w hurtowniach, tylko szyte przez krawcową w Polsce, dzięki czemu projektantka może czuwać nad dopracowaniem każdego kroju.

Marzena Osińska wykonuje również zamówienia indywidualne – są to zwykle rysunki wykonywane na podstawie dostarczonych zdjęć czy pomysłów pokazanych przez klientów na materiale. „Lubię wykonywać indywidualne projekty, bo mam świadomość, że każdy z nich jest pojedynczym egzemplarzem.”

 

Najcenniejsze jest dla niej to, że ludzie zakochują się w jej pracach. To, jak je odbierają, dodatkowo ją motywuje. „Cieszy mnie, że klienci doceniają precyzję wykonania, moją dbałość o szczegóły, że potrafią do mnie zupełnie bezinteresownie napisać i podziękować. To jest największa nagroda. Szczęśliwie takich chwil mam bardzo dużo.”

 

Oferta skierowana jest głównie do kobiet (ręcznie malowane jedwabne i bawełniane koszulki), ale jak zachęca projektantka, „z chęcią namaluję również Harleya na męskiej koszulce czy inne, mało kobiece wzory”. W ofercie dla panów są, poza rysunkami na koszulkach, także jedwabne krawaty.

Kupić odzież i złożyć zamówienie można bezpośrednio poprzez stronę internetową www.colourful.pl lub odwiedzając pracownię w Warszawie, przy ulicy Wałbrzyskiej 14/16 lok. 3, bądź na kiermaszach i wystawach (informacje można znaleźć na profilu COLOURFUL na Facebooku: www.facebook.com/colourful.sklep).

Agnieszka Antoniewska http://www.artbiznes.pl/index.php/colourful-ubierz-sie-w-kolor-marzena-osinska-agnieszka-antoniewska/

 

foto: COLOURFUL

 

Oficjalna strona marki COLOURFUL: www.colourful.pl